Hoş geldin
Bu alandan giriş yapabilir veya Cosmopera’nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Kore'den Gelen Güzellik-2

Kore Cilt Bakım Rutini ve Glassy Skin!
Kore'den Gelen Güzellik-2

Evet, Kore'den Gelen Güzellik yazımızın 2. bölümünü aşağıda okuyabilirsiniz. Eğer 1. bölümünü okumadıysanız eğer, okumak için buraya tıklayabilirsiniz :) 

6-Ampoule/Serum:

Evet hala bitmedi :) Şimdi sıra geldi ampoule/ ampul ve serumlara. Kore Kozmetiği’nde ampul olarak geçen ürünler genellikle serumlardan daha yoğun daha konsantre yapıda oluyor. Serum ya da ampül, kullandığınız bu ürünler konsantre aktif içerikleri ile ciltteki koyu renk, ince çizgiler ve pigmentasyon gibi problemleri hedef alıyor. 

Bu noktada bizim önerimiz, günlük rutininize serum ekleyip, 10 günde 1 ampul kullanmanız olacaktır.

null


7-Kağıt Maske:

Eveeet geldik kağıt maskelere :) Bu kısım bizim en sevdiğimiz adım. Kağıt maskelerin temelde 2 etkisi bulunuyor. İlki cildi yoğun nem hapsine almak, diğeri ise ciltte bir bariyer oluşturup içeriklerin cilde nüfuz etmesini sağlamak. Bu yolla aslında maskede bulunan öz buharlaşmadan cildinize etki ediyor. Cilt probleminize göre seçtiğiniz maske ile hızlı sonuç almanız çok mümkün olacaktır. 

Maskenin kullanım amacına bağlı olarak her gün ya da haftada birkaç gün olacak şekilde tekrar edebilirsiniz. Biz sizin için Amerika Amazon'un en çok satan cilt bakım markası DERMAL'in ürünleri incelemeniz için buraya bırakıyoruz !


null


8-Göz Çevresi Bakımı:

Göz çevreniz için olmazsa olmaz bakımın ilk adımı göz çevresi serumudur. Burada the fair. Caff-B3 Eye-Illume Serum ile hem oluşan pigmentasyonun önüne geçecek hem de içerdiği panthenol ile göz çevrenizin nemini geri kazanmasına ve kaybolan elastikiyetin onarılmasına destek olabilirsiniz. Ek olarak panthenol, kafein ve b3’e destek olacak şekilde kan dolaşımını hızlandırarak koyu renkli görünümün giderilmesine destek olacaktır.

Serumun arkasından mutlaka bir göz çevresi kremi kullanmanız öneriliyor. Burada cildinize nemlendirici sürmeden önce göz kremi sürmenizin önerilmesinin sebebi, göz çevresinin cilde göre daha hassas olması ve bu hassas bölgenin ilk temasının, yapısına uygun bir ürünle desteklenmesi içindir. 

null


9-Nemlendirici:

Nemlendirici bu adımların olmazsa olmaz öneme sahip olanıdır. Cildin nemini hem dıştan hem içerden aldığını biliyoruz ve gün içinde yeterli miktarda su içemenin cildin nemini korumak için en önemli adım olduğunu söyleyebiliriz. Su hücrelerin ve dokuların ana bileşenidir.Hücresel seviyede dengenin (homeostazında) sağlanması için taşıyıcı özelliktedir.

Suyun önemine değindikten sonra cildimizin nemini desteklemek ve korumak için kullanmamız gereken nemlendiricilere geçebiliriz. büyük bir bölümünü oluşturan nemlendiricilere geçebiliriz. Nemlendiriciler cildin ihtiyacı olan nemi cilde sağlamak için çok önemlidir. Nemlendiriciler genelde cilt bakım rutininde sonlara doğru cilde uygulanır çünkü cildin yüzeyini kapatıcı (oklüzif) yapıda olurlar ve öncesinde uygulanan serum, ampul ve yağ benzeri ürünlerin cilde hapsolmasını ve maksimum verimin alınmasını sağlarlar.

null


10-Güneş Koruyucu:

Evet geldik en önemli adıma. Bu adımı gözünüzde şöyle canlandırın; cildiniz bir toprak ve siz cildinize ektiğiniz tohumun verimli bir şekilde can bulmasını istiyorsunuz. Önceki adımları tohum ekmek için toprağın hazırlanması ve tohum ekimi olarak görebilirsiniz. Eğer son aşamada su vermezseniz; üzgünüz bütün çabanız boşuna.

Cildinize bu sırada bakımı yaptıktan sonra yapmanız gereken, cildinizi dışarıdan gelecek zararlara karşı korumaktır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki çok sevdiğimiz, enerjimizi yükselten güneşi aslında cildimiz çok sevmiyor. Güneş ışınlarının cildin üst ve alt tabakalarında leke oluşumuna sebep olduğunu da düşünürsek, cildimizi hem kimyasal hem fiziksel koruma ile koruyabileceğimiz bir güneş kremi tercih etmemiz gerektiğini söyleyebiliriz.

Güneşe ek olarak, bilgisayarlar ışığı, güçlü florasan ışıklar, spotlar da cildimizin lekelenmesine sebep oluyor. Bu sebeple uzmanlar mevsim gözetmeksizin güneş kremi kullanımının önemi konusunda bizleri uyarıyor.

Bu aşamada, fiziksel ve kimyasal filtreli, koruma düzeyi yüksek bir güneş kremi tercih edilmesi cildin hem yüzeyden hem de deri altından lekelenmesinin önüne geçecektir.

Ektiğimizi biçmek isteriz değil mi :)