Hoş geldin
Bu alandan giriş yapabilir veya Cosmopera’nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.
SIKÇA SORULAN SORULAR
Popüler Sorular
İade ve iptal koşullarınız nelerdir?
İade ve iptal politikamızı içeren metine iade ve değişim başlığı altından ulaşabilirsiniz.
Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz?
Cosmopera.com mağazamızdan yaptığınız alışverişler MNG Kargo ile gönderilmektedir
Kargo ücreti ne kadar?
100 TL altındaki siparişler için tüm Türkiye'ye gönderim ücretimiz 13 TL'dir. 100TL ve üzeri siparişler için sunduğumuz 'Ücretsiz Kargo' hizmetimizden faydalanabilirsiniz; bu durumda standart MNG Kargo hizmet bedeli Cosmopera.com tarafından ödenir. (Teklifimiz yurt dışı gönderilerimiz için geçerli değildir)
Kargom nerede?
Siparişiniz kargoya verildikten sonra "Hesabım" sayfasından siparişlerinizin durumunu takip edebilirsiniz ya da mail adresinize otomatik olarak gönderilen Kargo takip numaranız ile kargo firmalarının internet adreslerinden kargo takibi yapabilirsiniz.
Belirttiğim adreste olmamam durumunda siparişimi bir başkası teslim alabilir mi?
Teslimat adresinde bulunmadığınız durumda bir başkası kimlik ibraz ederek siparişinizi teslim alabilir.
Kargo şirketi teslim yapacağı adreste kimseyi bulamazsa ne olur?
Standart kargo şirketi prosedürüne istinaden, kargo şirketi sizi teslimat adresinde bulamazsa size bu konuda not bırakır ve kargonuzu şubeden teslim almanızı bekler. Size bırakılan not ile lütfen kargo şirketiyle iletişime geçiniz. Kargo şirketi size ulaşamazsa 3 gün süreyle şubede bekleyen ürününüzü bize geri getirir.
Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım?
Siparişiniz kargoya verildikten sonra kargo takip detayları ile ilgili bir mail alacaksınız. "Hesabım" sayfasından da siparişlerinizin durumunu takip edebilirsiniz.
Siparişim kargodan eksik çıktı – Ne yapmalıyım?
Siparişinizi kontrol ettikten sonra imzalayarak teslim alınız. Eğer kargonuzda bir karışıklık ya da eksiklik varsa teslim almadan kargo görevlisine tutanak tutturup iade etmelisiniz.
Siparişim kargodan hasarlı çıktı – Ne yapmalıyım?
Cosmopera.com web sayfamızdan yapmış olduğunuz alışverişinizle ilgili kargo şirketi tarafından teslim alındığı andan itibaren, size teslim edildiği ana kadar kargo firması güvencesi altında olup, sigortalı taşınmaktadır. Ambalajı ve kutusu zarar görmüş olan kargolarınız için kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir.
Siparişinizde değişiklik yapmak isterseniz?
Sipariş değişiklik işleminizi sipariş adımlarından herhangi birinde ya da siparişinizi verdikten ve ödemesi yapıldıktan sonra siparişiniz kargoya teslim edilmediyse +90 216 410 27 25 numaralı telefondan ya da info@guldez.com adresinden iletişime geçerek yapabilirsiniz. Not: Siparişiniz onaylanmış ve siparişiniz kargoya teslim edilmiş ise teslimat adresini değiştiremezsiniz.
Siparişinizi iptal etmek isterseniz?
Sipariş iptal işleminizi sipariş adımlarından herhangi birinde ya da siparişinizi verdikten ve ödemesi yapıldıktan sonra siparişiniz kargoya teslim edilmediyse +90 216 410 27 25 numaralı telefondan ya da info@guldez.com adresinden iletişime geçerek iptal edebilirsiniz. Siparişiniz sırasında hesap açtırmadıysanız ya da ödemesi onaylanmış ve siparişiniz kargoya teslim edilmiş ise mesai saatleri içerisinde +90 216 410 27 25 numaralı Müşteri Hizmetleri'ni arayarak iptal talebinde bulunabilirsiniz.
İade talebimi nasıl yapabilirim?
İade talebi yapmak için siparişlerim sekmesinden bildirim oluşturmanız gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürün ve miktarını seçerek iade talebi açabilir, size iletilen kargo firması bilgileriyle iade etmek istediğiniz ürünleri ücretsiz bir şekilde gönderebilirsiniz.
Değişim ve İade sırasında Kargo ücreti kime aittir?
Değişim ve iade sırasındaki kargo ücretleri tarafımızdan karşılanmaktadır.
Gönderiyi nasıl paketlemeliyim?
Değiştirilecek edilecek ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış, yeniden satılabilir durumda olması ve ürünün orijinal faturasının da gönderilmesi gerekmektedir. (Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez). Ürün, teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir.